Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Karel Šíp: „Když jsme nahrávali Holubí dům, vůbec jsme nečekali, že z toho bude hit.”

ON AIR

Kytary.cz

Hudba

,

Hudební rozhovory

,

Umění

Karel Šíp: „Když jsme nahrávali Holubí dům, vůbec jsme nečekali, že z toho bude hit.”

Obrázek epizody Karel Šíp: „Když jsme nahrávali Holubí dům, vůbec jsme nečekali, že z toho bude hit.”

Poslechněte si podcast

23. 9. 2021

36 min

Karel Šíp je dnes jedním z našich nejpopulárnějších moderátorů, do světa showbyznysu však vstoupil přesně před půlstoletím coby baskytarista, kapelník a textař skupiny Faraon. Pro tu napsal svůj první text, a to ke skladbě Šlapací kolo, což byla úspěšná předělávka písně australské kapely The Mixtures. Během působení ve Faraonu však také objevil talent Jiřího Schellingera, který později s touto skupinou natočil svůj asi největší hit Holubí dům. Karel Šíp se následně stal vyhledávaným textařem prvoligových hvězd české pop music a také tvůrcem hudebních pořadů jménem Hitšaráda, které na obrazovkách Československé televize uváděl ve dvojici s Jaroslavem Uhlířem. A přestože tento pořad vznikl v podstatě náhodou, jeho zásluhou se v 70. a 80. letech na obrazovkách objevili i hudebníci jako Pražský výběr, Jana Kratochvílová nebo skupina Tango. Jak vzpomíná na okamžik, kdy poprvé slyšel zpívat Jiřího Schellingera? Proč po několika letech pověsil baskytaru na hřebík a začal se věnovat televizní zábavě? A na který svůj text z přibližně pěti stovek, které napsal, je nejpyšnější?

Poslechněte si celý rozhovor.

ON AIR je talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Nový díl je uveřejněn každý týden na YouTube kanálu kytary.cz.
Facebook: https://www.facebook.com/onairtalks