Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

ON AIR

Kytary.cz

Kultura

David Pomahač ON AIR: „Český folk je na mě až moc o přírodě.“

Play

Poslechněte si podcast

10. 6. 2021

31 min

Kytarista, písničkář a zpěvák David Pomahač se na české scéně etabloval začátkem milénia se svojí skupinou Bez peří, načež prošel několika dalšími uskupeními. Nejvíce však proslul coby polovina indie folkového dua Kieslowski, které několik let tvořil se zpěvačkou a klavíristkou Marií Kieslowski. Dvojice však po třech úspěšných albech před dvěma lety ukončila svoji existenci a David Pomahač se ocitl na sólové dráze. A po krátké spolupráci s producentem a rapperem Martinem Tvrdým (známým také jako Bonus) na konci loňského roku vydal své debutové sólové album Do tmy je daleko. Jaké je to být po čtyřicítce znovu debutantem? Proč si ke spolupráci na svojí desce coby producenta přizval Tomáše Havlena ze skupiny post-hudba? Čím se do jeho hudby propsaly Sudety? A co pro něj znamená označení „městský folk”?

Poslechněte si celý rozhovor.

ON AIR je talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Nový díl je uveřejněn každý týden na YouTube kanálu kytary.cz.
Facebook: https://www.facebook.com/onairtalks

Popis podcastu

Talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s muzikanty a dalšími hudebními profesionály, natáčená v On Air Café v prodejně kytary.cz v Praze Modřanech.