Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Adrian T. Bell ON AIR: „V Česku mi občas chybí anglický smysl pro humor.“

ON AIR

Kytary.cz

Hudba

,

Hudební rozhovory

,

Umění

Adrian T. Bell ON AIR: „V Česku mi občas chybí anglický smysl pro humor.“

Obrázek epizody Adrian T. Bell ON AIR: „V Česku mi občas chybí anglický smysl pro humor.“

Poslechněte si podcast

16. 9. 2021

36 min

Britský zpěvák a písničkář Adrian T. Bell se v Praze usadil už v 90. letech a v první dekádě nového milénia na domácí klubové scéně proslul coby frontman česko-britské indie rockové skupiny The Prostitutes. S tou vydal několik alb, přičemž jejich album Deaf To The Call z roku 2012, nominované i na cenu Apollo, s nimi natočil legendární producent a člen Killing Joke Martin Glover alias Youth. Adrian však paralelně s deskami The Prostitutes začal vydávat i sólová alba, přičemž za svůj debut Different World z roku 2013 cenu Apollo i získal. A v posledních letech už vydává a koncertuje výhradně jako sólový interpret s doprovodnou skupinou The Sleeping Agents. Na jaké hudbě v rodném Newcastlu vyrostl a jak vzpomíná na punkové „léto nenávisti” roku 1977, které v Británii zažil jako třináctiletý? Proč se rozhodl usadit v Praze a co mu v Česku z rodné Anglie chybí nejvíc vyjma moře? A proč si myslí, že dobrý producent ve studiu nemusí nutně být tvůj kamarád?

Poslechněte si celý rozhovor.

ON AIR je talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Nový díl je uveřejněn každý týden na YouTube kanálu kytary.cz.
Facebook: https://www.facebook.com/onairtalks