Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody 80. díl - Velký díl o bílkovinách (Mgr. Andrea Pospíšil Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

80. díl - Velký díl o bílkovinách (Mgr. Andrea Pospíšil Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

Obrázek epizody 80. díl - Velký díl o bílkovinách (Mgr. Andrea Pospíšil Jakešová a Ing. Mgr. Veronika Pourová)

Poslechněte si podcast

12. 2. 2025

37 min

Bílkoviny jsou jednou z živin, jejíž příjem se hojně řeší jak u hubnutí, tak ve sportovní výživě. Povíme si, jaký je náš názor na oficiální doporučení pro příjem bílkovin, který je v oficiálních guidelinech stále 0,8-1,0 g na kilogram tělesné hmotnosti. Prozradíme vám, s jakými hodnotami pracujeme v poradně my a pro koho je potřeba toho množství navýšit, jak si co nejlépe nastavit příjem bílkovin, pokud se naše hmotnost liší od normy a jak to udělat, aby se člověk mohl pořád normálně najíst a nemusel bílkoviny dohánět vaničkami tvarohu.Řekneme si, jak jsou na tom s příjmem bílkovin vegetariáni a vegani a zda je důležité správně kombinovat luštěniny s obilovinami, aby se zvýšila využitelnost bílkovin z celého jídla.Prozradíme vám, zda si můžete nadbytkem bílkovin odpálit ledviny a zda se setkáváme v poradně s nadbytečným množstvím bílkovin a jaká to může mít v praxi negativa nebo vliv na trávení.V části na herohero.co/nehladu si pak popovídáme o proteinových výrobcích a všem kolem nich - jak správně vybrat protein, jak si proteinový drink dobře ochutit a jaký protein chutná nám. Prozradíme vám, který protein je vhodný při laktózové intoleranci, který se zase hodí na vaření a jaký přidat do domácího proteinového pudinku.Zajímá vás, jestli se smí dát protein do mléka a co to s ním udělá z výživového hlediska? A jak jsou na tom proteinové pudinky nebo již hotové nápoje od různých značek - doporučujeme je v poradně? Projdeme si také výběr proteinových tyčinek a jak na jejich domácí výrobu a řekneme si, jak jsou na tom žervé protein nebo proteinové sýry.

Popis podcastu

Podcast o nejrůznějších zákoutích ze světa výživy se srozumitelnými a ucelenými informacemi, který ti pomůže se v této sféře lépe orientovat. Vyjasní ti nejčastější výživové mýty, pomůže se správným výběrem potravin, seznámí tě se zajímavými hosty a jejich pohledem na výživu a mnoho dalšího. Jednotlivými epizodami tě provedou nutriční terapeutky z Ne hladu - Ing. Mgr. Veronika Pourová a Mgr. Andrea Jakešová.