Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody KOGNITIVNĚ BEHAVIORÁLNÍ TERAPIE - JANA VYSKOČILOVÁ

HOVORY O DUŠI

ArsAnima, z.s

Zdraví

KOGNITIVNĚ BEHAVIORÁLNÍ TERAPIE - JANA VYSKOČILOVÁ

Obrázek epizody KOGNITIVNĚ BEHAVIORÁLNÍ TERAPIE - JANA VYSKOČILOVÁ

Poslechněte si podcast

19. 4. 2021

1 hod 1 min

Hostem Hovorů o duši je psycholožka, psychoterapeutka a supervizorka Jana Vyskočilová, která má svou privátní psychoterapeutickou praxi. Magistra Vyskočilová absolvovala systematický výcvik v kognitivně behaviorální terapii (KBT) a v supervizi v KBT, dále výcvik v hypnóze u profesora Stanislava Kratochvíla v Psychiatrické nemocnici Kroměříž, v technikách biofeedbacku a v dramaterapii. Je spoluautorkou publikací Úzkost a obavy, Sociální fobie, Agorafobie a panická porucha a Chronická únava, které vydalo Nakladatelství Portál.

V úvodu podcastu se na chvíli vydáme k historickým kořenům kognitivně behaviorální terapie, z nichž terapie první volby úzkostných poruch vychází. Následně si budete moci udělat podrobnější představu o samotném terapeutické procesu, a to na podkladě ilustrace léčby modelových úzkostných symptomů, které se manifestují především na tělesné úrovni: počínaje pocením a závratěmi, přes zrychlenou tepovou frekvenci („bušení srdce“) nebo úporné bolesti hlavy či břicha, až po pocit dechové nedostatečnosti. Řeč bude jak o práci s tělem, tak i s myšlenkami a emocemi. Ale také s naším vztahováním se k sobě samotným a okolnímu světu.

Cílem je poskytnout plastický obraz jedné z nejrozšířenějších terapeutických metod u nás, která je pozitivně orientovaná a zaměřená na rozvoj kladných životních hodnot, přičemž se průběžně obohacuje o funkční poznatky z jiných terapeutických směrů, včetně výsledků výzkumu lidské psychiky.

Partneři podcastu:


Viatris
Nakladatelství Portál
Eset, psychoterapeutická a psychosomatická klinika

Popis podcastu

Rozhovory o vzniku, projevech a léčbě duševních onemocnění s našimi předními psychiatry, psychology, neurology a dalšími odborníky. Podcast HOVORY O DUŠI volně navazuje na dokumentární cyklus ŽIVOT ZA ZDÍ (www.youtube.com/zivotzazdi), určený lidem s neléčenými nebo špatně léčenými úzkostmi a depresemi. Cyklus získal v roce 2018 Novinářskou cenu Psychiatrické společnost ČLS JEP.