Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody HAGIOTERAPIE A ÚZKOST ZE SMRTI - BARBORA RACKOVÁ

HOVORY O DUŠI

ArsAnima, z.s

Zdraví

HAGIOTERAPIE A ÚZKOST ZE SMRTI - BARBORA RACKOVÁ

Obrázek epizody HAGIOTERAPIE A ÚZKOST ZE SMRTI - BARBORA RACKOVÁ

Poslechněte si podcast

17. 9. 2021

1 hod 18 min

Hostem podcastu Hovory o duši je psychoterapeutka a vysokoškolská pedagožkaBarbora Racková, která je lektorkou a členkou správní radyInstitutu existenciální hagioterapie. Zároveň pracuje jako lektorka v oblastech krizové intervence, spirituality v pomáhajících profesích a v terapii pro pozůstalé. Barbora Racková působí také jako hagioterapeutka vPsychiatrické nemocnici Bohnicea vPoradně Vigvam pro pozůstalé děti i dospělé.


V podcastu se dozvíte více o tom, jak nás může ovlivňovat úzkost ze smrti, čím je smrt sociální a psychická, a jaké jsou nejčastější obrany před úzkostí z naší konečnosti. Podstatná část rozhovoru je pak věnována hagioterapii, psychoterapeutickému přístupu rozvíjeném řadu let v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Nahlédnete tak do základů terapie, která se vyvinula z metod pastorační terapie a duchovního poradenství jako forma existenciální psychoterapie, která využívá projektivních technik práce s biblickými texty. V závěru podcastu je řeč i o tom, jak souvisí spiritualita s duševním zdravím a jakým způsobem o smrti přemýšlet, aby v nás nebudila jen úzkost, strach a obavy.Partneři podcastu:

Viatris
Nakladatelství Portál
Eset - psychoterapeutická a psychosomatická klinika