Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody CESTA K SOBĚ - JIŘÍ RŮŽIČKA

HOVORY O DUŠI

ArsAnima, z.s

Zdraví

CESTA K SOBĚ - JIŘÍ RŮŽIČKA

Obrázek epizody CESTA K SOBĚ - JIŘÍ RŮŽIČKA

Poslechněte si podcast

27. 11. 2022

1 hod 18 min

Hostem podcastu je klinickýpsycholog, psychoterapeut a vysokoškolský pedagog Jiří Růžička, který studoval psychologii v Praze a Birminghamu. Atestoval z klinické psychologie. Absolvovalvýcvik SUR, psychoanalytický, rogeriánský a psychedelický výcvik i mezinárodní výcvik v supervizi. V psychoterapeutickém výcviku strávil přes čtyři tisíce hodin. Sdocentem Jaroslavem Skálouzaložil v roce 1991Psychoterapeutickou a psychosmatickou kliniku ESETa později iPražskou vysokou školu psychosociálních studií. Zavedl u nás balintovské skupiny a spolu sdocentem Oldřichem Čálkempoložil základy komunitní a skupinové daseinsanalytické psychoterapii.

V podcastu je primárně řeč o psychoterapii. Přesněji o vybraných zkušenostech našeho hosta, plynoucích z tisíců výcvikových hodin, strávených v různých psychoterapeutických školách. Podle docenta Jiřího Růžičky je zřejmé, že jakoukoliv nemoc nemůžeme nahlížet výhradně v medicínských kategoriích, nýbrž vždy také v kategoriích sociálních, vztahových, rodinných, kulturních, jež – oproštěny od redukcí – jsou zároveň kategoriemi existenciálními. Být nemocný tak znamená nemoci svobodně žít svůj život v možnostech, které byly otevřeny, a nemoc je uzavírá.Docent Jiří Růžička přitom zdůrazňuje, že psychoterapie je příliš cenná na to, aby se zaměřovala pouze na psychopatologii.

Partneři podcastu:

VIATRIS
NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
KSM PORT