Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Host Reportéra Tomáše Poláčka: Igor Orozovič

Host Reportéra

Reportér Magazín

Zpravodajství

,

Zprávy ze světa zábavy

Host Reportéra Tomáše Poláčka: Igor Orozovič

Obrázek epizody Host Reportéra Tomáše Poláčka: Igor Orozovič

Poslechněte si podcast

5. 3. 2021

1 hod 12 min

Na kávu do redakce Reportéra tentokrát přišel jeden z nejpopulárnějších herců současnosti, šestatřicetiletý Igor Orozovič. Ačkoli slovo herec není úplně přesné: „Já říkám,“ směje se, „že jsem kutil v oboru umění.“ Naráží na fakt, že se odmítá věnovat výhradně hraní, a v podcastu o tom hovoří velmi upřímně.

„Vlastně závidím hercům,“ vysvětluje, „které hraní naprosto naplňuje, jak to má třeba Iva Janžurová. Sám jsem jiný, pro mě to alfou a omegou nikdy nebylo.“

Velmi důležitá je pro Igora Orozoviče muzika, díky čemuž nedávno vyšla píseň Hippokratova armáda, která je jakýmsi poděkováním lékařům a sestrám. Zpívá v ní s oblíbeným kolegou Vladimírem Javorským, v nádherně propracovaném klipu hraje dalších čtyřicet českých herců.

S muzikou to Igor myslí vážně: „Připravuju si repertoár,“ říká, „se kterým bych jednou mohl koncertovat. Možná začínám trošku pozdě, ale na druhou stranu mám rád šanson, na který je třeba jistá životní zkušenost, a tu začínám mít teprve teď…“

Letošním úkolem je najít spoluhráče do kapely a potom taky složit důstojné, dospělé texty: „Na čistý humor bych si věřil, ale raději mám přece jen trochu sofistikovanější poezii s nadhledem a koulema,“ líčí ve více než hodinovém podcastu.

V domovském Národním divadle bude na jaře zkoušet Idiota, ale za současné situace se mu pro takovou práci jenom těžko hledá nadšení. „Ono to je těžké,“ vysvětluje, „když pořád netušíme, kdy bude premiéra. Mám to tak, že ze sebe vyždímu maximum teprve v generálkovém týdnu, kdy vím, že už opravdu přijdou diváci, a tak to musím dát.“

Jak vznikl jeho podivuhodný vztah s Ivou Janžurovou? Ovlivňují ho balkánské geny po dědovi? Proč si teprve nyní založil instagramový účet?