Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Na kafe s Davidem Pomahačem: Šimon Šafránek

Na kafe s Davidem Pomahačem: Šimon Šafránek

Obrázek epizody Na kafe s Davidem Pomahačem: Šimon Šafránek

Poslechněte si podcast

5. 7. 2022

37 min

O epizodě podcastu

Šimona Šafránka si spojíte především s dokumentem o Mekym Žbirkovi a s filmem Rap Story. Je ale taky tvůrcem dokumentů o cenách Apollo nebo o fanoušcích Nicka Cavea. Do České televize přinesl výrazný a úspěšný pořad Kombo. Jeho jméno najdete i u velký řady videoklipů. Proč miluje rap a jakej rozdíl vidí mezi hudebním a filmovým festivalem? Dozvíte se ve speciálu natočeném na letošním festivalu Metronome v Praze. Rozhovor o tvorbě a rapu. Šimon Šafránek je filmař, spisovatel, novinář a vášnivý fanoušek rapu. Každoročně dělá zpravodaje z filmového festivalu v Cannes. Má za sebou mnoho filmových projektů: Meky, RapStory, King Skate a Czechtekk Love nebo The Myth o fanoušcích Nicka Cavea. Pro Českou televizi natáčí dokumenty o cenách Apollo, v minulosti se podílel na hudebním pořadu Kombo a je autorem řady videoklipů například pro Kill the Dandies, Tata Bojs, Sunshine a další.

Šimona Šafránka si spojíte především s dokumentem o Mekym Žbirkovi a s filmem Rap Story. Je ale taky tvůrcem dokumentů o cenách Apollo nebo o fanoušcích Nicka Cavea. Do České televize přinesl výrazný a úspěšný pořad Kombo. Jeho jméno najdete i u velký řady videoklipů. Proč miluje rap a jakej rozdíl vidí mezi hudebním a filmovým festivalem? Dozvíte se ve speciálu natočeném na letošním festivalu Metronome v Praze.

Rozhovor o tvorbě a rapu.

Šimon Šafránek je filmař, spisovatel, novinář a vášnivý fanoušek rapu. Každoročně dělá zpravodaje z filmového festivalu v Cannes. Má za sebou mnoho filmových projektů: Meky, RapStory, King Skate a Czechtekk Love nebo The Myth o fanoušcích Nicka Cavea. Pro Českou televizi natáčí dokumenty o cenách Apollo, v minulosti se podílel na hudebním pořadu Kombo a je autorem řady videoklipů například pro Kill the Dandies, Tata Bojs, Sunshine a další.

Popis podcastu

Podcast magazínu pro aktivní muzikanty Frontman.cz