Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Štěpán Rusňák: Pohled z Vltavy je jiný, stejně jako pohled z ptačí perspektivy

Dopolední host

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Štěpán Rusňák: Pohled z Vltavy je jiný, stejně jako pohled z ptačí perspektivy

Obrázek epizody Štěpán Rusňák: Pohled z Vltavy je jiný, stejně jako pohled z ptačí perspektivy

Poslechněte si podcast

28. 4. 2022

17 min

O epizodě podcastu

„Od konce první světové války je vodní cesta a lodní doprava ve velkém konkurenčním sporu s dalšími dopravními módy. Máme tu poměrně vyspělou železniční i silniční síť a nákladní dopravu. A investice, které by byly potřeba, nejdou do vodní dopravy,“ popisuje kapitán říční plavby Štěpán Rusňák, který byl dopoledním hostem Rádia Z.
Podle něj je v České republice v současné době absence tří důležitých vodních staveb. „Je to velký jez, který potřebujeme vybudovat na řece Labi pod Děčínem, u Velkého Března a u Přelouče. Tím bychom Pardubice, tedy místo, kde můžeme vybudovat přístav, napojili až na Hamburk,“ dodává Rusňák. Ten prý na vltavských lodích strávil už půl života.

„Pokud byste se v Praze chtěl jako zahraniční návštěvník podívat na ta nejkrásnější místa, tak zcela určitě budete chtít vidět Karlův most, Hradčany, ale budete chtít také zaplout pod Vyšehrad. A to bez proplutí Smíchovskou plavební komorou není možné. V dobách obědů a večeří, kdy jezdí velké restaurační lodě, je o tuhle komoru opravdu zvýšený zájem,“ zakončuje Štěpán Rusňák.

Celý rozhovor moderátora Ondřeje Kopy s kapitánem říční plavby Štěpánem Rusňákem si poslechněte zde:

Popis podcastu

Aktuální téma s hostem na Rádiu ZET.