Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

3v1

Evropa 2

Zábava

Jaké se vybírají ve světě "zvláštní" daně?

Play

Poslechněte si podcast

8. 11. 2019

2 min

O epizodě podcastu

Chcete také takovou práci? 

Automatický přepis podcastu

Haló Posloucháte noční show tři v jednom na Evropě 2 Já jsem vám a přátelé slíbila že tady budu mít článek o tom jaké podivné různé podivné daně se po světě platí jo je to něco jako jako něco jako jako velký Bizarre a něco má svoje opodstatnění třeba v Číně se platí daň za jídelní hůlky Jo tady čínská vláda v roce 2006 zavedla pětiprocentní daň v jednorázových hůlek a ale má to svůj důvod protože ročně se v Číně vyprodukuje zhruba 45 miliard dřevěný hůlek což abnormálně zatěžuje samozřejmě životní prostředí a zejména jako má to na svrchní kácení lesů že jo takže tam je to třeba jako na místě Jo to přečin a veliká že to bylo úplně Ty tady furt ty ty to prostředí se starat o několik takových Lesu oni sežerou No jasně no dyť ty Pandy pak nemají ty Pandy kam jít teď bambusové Jo promiňNo ne dřevu JD a další A to už je trošku Bizarre tak i tady dani z klobouku na konci 18 století se William pytel ve věku 24 let nejmladší britským premiérem ve snaze snížit státní dluh vymyslel 5 několik nových daní a speciální fond do kterého byly odváděny tak například britského mužům zavedl daň z klobouku je neuvěřitelné každý klobouk musel mít speciální známku o zaplacení daně v závislosti na Pořizovací ceně pokrývky hlavy Tato povinnost vydržela od roku 784 do roku 811 super když v té době Tohle vlastně byl zákon že jsem dnes měla jakoby na ulici být bez pokrývky hlavy jinak to bylo jako neslušné a nevhodné tak je suprová se tady něco kdyby jsi chtěl vybrat prachy za to že necháš nebo a tady pan 5 ještě jedno On byl velmi asi chytrý jo tady ještě zavedl Dan Daň z hodin napadlo záněty hodiny a kapesní hodinky jeden kus za kus 10 za zlaté kapesní hodinky výrobci a obchodníci si musel obsahspeciální licenci já bych dala v Praze Dan Brown všechno za každého který položí váš pes na chodník a to platí teda Tak to by bylo záslužné na půl do politiky k tobě se stal starostou nebo možná prezidentem prezident

Popis podcastu

Late Night Show s Veronikou Arichtevou, Martinou Pártlovou a Nikol Štíbrovou. Šílené se stává normálním, nevyřčené se stává vyřčeným. Tohle jinde v českém éteru nenajdete! Poslouchejte další epizody v aplikaci Youradio Talk.