Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Vnitřní dynamika Ruska tlačí na to, aby Putin přistoupil k použití taktických jaderných zbraní, říká Daniel Koštoval

Zprávy Rádia ZET

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Vnitřní dynamika Ruska tlačí na to, aby Putin přistoupil k použití taktických jaderných zbraní, říká Daniel Koštoval

Obrázek epizody Vnitřní dynamika Ruska tlačí na to, aby Putin přistoupil k použití taktických jaderných zbraní, říká Daniel Koštoval

Poslechněte si podcast

29. 4. 2022

10 min

O epizodě podcastu

„Po studené válce měly být jaderné zbraně výrazně zmenšeny. Rusko ale naopak začalo jaderné zbraně dále rozvíjet a v posledních zhruba osmi letech je ve větším množství začalo integrovat do konvenčních jednotek. A jestliže se Rusové na něco připravovali a připravují, tak riziko, že použijí jaderné zbraně v horkém válečném konfliktu, tady je,“ popisuje bývalý náměstek ministra obrany Daniel Koštoval ve vysílání Rádia Z.
„Vnitřní dynamika a diskuze uvnitř Ruska tlačí na to, aby prezident Putin přistoupil k použití taktických jaderných zbraní. Riziko, že konflikt sklouzne k použití nekonvenčních zbraní, roste především z důvodu vnitřní nespokojenosti na ruské straně s výsledky agrese vůči Ukrajině. Jsme svědky toho, že dochází uvnitř Ruska mezi jednotlivými institucemi k ostrým sporům,“ dodává Daniel Koštoval.

Celý rozhovor s ním si poslechněte zde: