Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Tomáš Zdechovský: Je potřeba připomínat Rusku, že to oni nedodržují mezinárodní smlouvy

Zprávy Rádia ZET

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Tomáš Zdechovský: Je potřeba připomínat Rusku, že to oni nedodržují mezinárodní smlouvy

Obrázek epizody Tomáš Zdechovský: Je potřeba připomínat Rusku, že to oni nedodržují mezinárodní smlouvy

Poslechněte si podcast

27. 4. 2022

5 min

O epizodě podcastu

„Vedení Evropské unie už dnes poměrně hlasitě protestovalo a označilo ruské zastavení plynu a chování země za neakceptovatelné. Je potřeba Rusku připomínat, že to oni nedodržují mezinárodní smlouvy. Pokud budou pokračovat, je velká pravděpodobnost, že se Evropská unie bude snažit během pár týdnů nahradit ruské dodávky plynu do Evropy ze zemí, jako je Ázerbájdžán, Katar nebo Spojené státy,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský /KDU-ČSL/ ve vysílání Rádia Z.
Může podle něj Česko čekat nějakou finanční podporu Evropské unie v případě odpojení od ruského plynu či ropy? „EU okamžitě zdůraznila, že pro ni dodávky plynu a ropy budou prioritou. V současné době to jsou dodávky do Polska a Bulharska. Myslím, že to je věc, kterou nemohou státy řešit separátně a že pomoc Unie musí být poměrně rychlá a efektivní,“ dodává Tomáš Zdechovský.

Celý rozhovor s ním si poslechněte zde: