Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Zprávy rádia Z

Rádio Z

Domácí

Test na covid by měli nově dělat praktičtí lékaři. Cílem je urychlit stanovení diagnózy, vysvětluje předseda sdružení praktiků Šonka

Play

Poslechněte si podcast

14. 9. 2021

8 min

O epizodě podcastu

Lidem s podezřením na nákazu koronavirem by měl od podzimu antigenní test na covid-19 udělat jejich praktický lékař. Vyplývá to z doporučeného postupu, na kterém se dohodlo ministerstvo zdravotnictví s praktickými lékaři. „Cílem je urychlit stanovení diagnózy a v případě, že to bude pacient, který by byl indikován na monoklonální protilátky, tak také urychlit jejich podání, protože tam zásadní roli hraje čas,“ řekl v odpoledním vysílání Rádia Z předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka. Na podrobnosti se ho ptala moderátorka Romana Navarová. Včasná léčba podáním monoklonálních protilátek může předejít těžkému průběhu nemoci u rizikových pacientů. 
Poslechněte si rozhovor moderátorky Romany Navarové s předsedou Sdružení praktických lékařů Petrem Šonkou.

Popis podcastu

Zprávy rádia Z