Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Štěpán Křeček: České ekonomice se před válkou na Ukrajině dařilo

Zprávy Rádia ZET

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Štěpán Křeček: České ekonomice se před válkou na Ukrajině dařilo

Obrázek epizody Štěpán Křeček: České ekonomice se před válkou na Ukrajině dařilo

Poslechněte si podcast

29. 4. 2022

6 min

O epizodě podcastu

„Na scénář chybějícího plynu musíme být připraveni. Velmi rychle bychom měli doplnit naše zásobníky alespoň na 80 % kapacity. Kdybychom se ale opravdu dostali do fáze, že by nám chyběl plyn, začali bychom odstřihávat ty nejméně potřebné součásti ekonomiky. Až v poslední řadě by šla kritická infrastruktura a domácnosti. I odstřihnutí energeticky náročných provozů od plynu by ale mělo dopad na naši ekonomiku. V takovém případě bychom se nebavili o stagflaci, ale o recesi spojenou s vysokou inflací,“ říká ekonom a poradce premiéra Štěpán Křeček ve vysílání Rádia Z.
Podle něj je vidět, že se české ekonomice před válkou na Ukrajině dařilo. „Lidé začali postupně realizovat odloženou spotřebu z doby pandemie. Viděli jsme to na vysokém růstu tržeb obchodníků. Tento vývoj bude ale bohužel v následujících čtvrtletích zbržďován tím, co se na Ukrajině děje a také inflací. U té máme jistotu, že bude vysoká,“ dodává Štěpán Křeček.

Celý rozhovor s ním si poslechněte zde: