Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Ředitel Motolské nemocnice Ludvík: Situace se zhoršuje každou hodinu, od pondělí omezíme plánovanou péči

Zprávy Rádia Z

Rádio Z

Zpravodajství

,

Společnost

,

Byznys

,

Kultura

Ředitel Motolské nemocnice Ludvík: Situace se zhoršuje každou hodinu, od pondělí omezíme plánovanou péči

Obrázek epizody Ředitel Motolské nemocnice Ludvík: Situace se zhoršuje každou hodinu, od pondělí omezíme plánovanou péči

Poslechněte si podcast

24. 11. 2021

7 min

O epizodě podcastu

Počet nakažených koronavirem prudce roste, stoupá ale taky počet lidí, kteří s covidem končí v nemocnici. I v té největší v Česku - Fakultní nemocnici v Motole. Její ředitel Miloslav Ludvík před chvílí řekl Rádiu Z, že přejdou na omezený režim.
Každá klinika podle něj vyčlení asi třetinu lůžek jen pro pacienty s covidem. Nejspíš k takové změně dojde od pondělí 29.listopadu. Budou muset výrazně omezit tzv.elektivní péči, aby zbyl prostor i čas lékařů na pacienty s koronavirem. Podle Ludvíka jsou asi dvě třetiny pacientů v těžkém stavu bez očkování proti Covidu. Omezí proto taky návštěvy, časem zřejmě jen na lidi s vakcínou. Poslechněte si celý rozhovor.

Popis podcastu

Zprávy rádia Z