Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Zprávy rádia Z

Rádio Z

Zpravodajství

Půlka republiky jede na Švarc systém, vysvětluje Matěj Stropnický svou účast na kontrole ve firmě spolu s Maláčovou

Play

Poslechněte si podcast

22. 7. 2021

6 min

O epizodě podcastu

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a její poradce Matěj Stropnický se v úterý zúčastnili kontroly Státního úřadu inspekce práce v žiletkárně v Krupce na Teplicku. Oba aktéři teď čelí kritice za to, že šlo především o předvolební kampaň. 

Podle majitele kontrolované firmy Václava Vrabce šlo o nekoordinovanou a chaotickou akci, která rozhodila chod firmy. Proti akci se vymezila i senátorka Miroslava Němcová (ODS). Horní komora požádala vládu, aby se k záležitosti vyjádřila. Podle Stropnického šlo o širší letní akci inspektorátu práce, který má v popisu činnosti dohled nad dodržováním a vymáháním dodržování pracovního práva. „Půlka republiky jede na Švarc systém. Rozhodli jsme se to touto akcí změnit,“ řekl Stropnický v odpoledním vysílání Rádia Z. Na podrobnosti se ho ptala moderátorka Romana Navarová.

Rozhovor Matěje Stropnického s moderátorkou Romanou Navarovou si můžete poslechnout zde:

Popis podcastu

Zprávy rádia Z