Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Pro mě to promlčené není, říká jedna z Cimického obětí Martina Vrbová Hynková

Zprávy Rádia Z

Rádio Zet

Zpravodajství

Pro mě to promlčené není, říká jedna z Cimického obětí Martina Vrbová Hynková

Obrázek epizody Pro mě to promlčené není, říká jedna z Cimického obětí Martina Vrbová Hynková

Poslechněte si podcast

23. 11. 2022

8 min

O epizodě podcastu

Podle policie by se měl psychiatr Jan Cimický zodpovídat z 28 případů znásilnění a vydírání, jichž se měl dopustit v rozmezí více než třiceti let. Státní zástupce v tuto chvíli ale kauzu k soudu neposune, případ totiž vrátil policii k došetření. Kriminalisté se musí vyrovnat s tím, že podle dozorového žalobce je většina stíhaných skutků promlčená. „Každá z nás, která zažila doktora Cimického a jeho chování, v sobě má větší nebo menší trauma. Můžeme ho přirovnat k temnotě v duši. Měly jsme naději, že bude vynesena na světlo, ale to, že by ty případy mohly být promlčené, pro nás znamená, že se z toho světla vracíme zpátky do temnoty,” říká ve vysílání Rádia ZET moderátorka České televize a jedna z poškozených žen Martina Vrbová Hynková. 

Podle Vrbové Hynkové je teď potřeba, aby se přihlásily i další poškozené ženy. „Nemusí se bát toho, že by policií nebyly brány dostatečně vážně. Prošly jsme tím také a zvládly jsme to,” říká moderátorka s tím, že je zaručena anonymita. „Budou v dobrých rukách a zároveň velmi pomohou nám, těm 26 ženám, které by z toho vypadly, protože by naše případy mohly být promlčené. Hlavně by byl Cimický souzen jen za dva případy. To by dramaticky snížilo i výši trestu. Tyto ženy bojují za nás, ale i za své děti, kterým by se to v budoucnu mohlo stát také. Společnost to nemůže tolerovat. Potřebujeme je k tomu, abychom prokázaly, jak se pan Cimický na ženách podepsal a některým z nich zničil život,” apeluje Martina Vrbová Hynková. 

„Teď neprožíváme nejlepší období. Musely jsme to vyndat ze šuplíku, kde už to je nějakou dobu zavřené. Nerady se k tomu vracíme. Ale teď je to čerstvé, znovu se to celé oživuje. Pro mě to není promlčené a myslím, že by to nemělo být promlčené ani pro toho, kdo to dělal,” uzavírá Vrbová Hynková. 

Poslechněte si celý rozhovor z vysílání Rádia ZET: 

Popis podcastu

Zprávy rádia Z