Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Prezident Konfederace zaměstnavatelů Jan Wiesner: Plošné navýšení mezd pro státní zaměstnance je nemyslitelné

Zprávy Rádia ZET

Rádio Zet

Zpravodajství

Prezident Konfederace zaměstnavatelů Jan Wiesner: Plošné navýšení mezd pro státní zaměstnance je nemyslitelné

Obrázek epizody Prezident Konfederace zaměstnavatelů Jan Wiesner: Plošné navýšení mezd pro státní zaměstnance je nemyslitelné

Poslechněte si podcast

20. 9. 2021

9 min

O epizodě podcastu

Jednání o růstu platů ve veřejné sféře mezi odbory a zástupci vládních ČSSD a ANO ráno nepřineslo dohodu. Informoval o tom na Twitteru předseda sociálních demokratů Jan Hamáček. „Plošné navýšení mezd pro státní zaměstnance, kterých je 700 tisíc, je myslitelné,“ řekl prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů Jan Wiesner v odpoledním vysílání Rádia Z.
V rozhovoru s moderátorem Martinem Karlíkem dodal, že zaměstnavatelé odmítají další navyšování deficitu státního rozpočtu. „Jsme zásadně proti tomu, aby se minimální mzda navyšovala tak, jak si představuje sociální demokracie. To je úplný nesmysl, protože podniky mají v současné době obrovské problémy,“ zkritizoval Wiesner. Jednání o mzdách je součástí přípravy návrhu rozpočtu na příští rok. Ten by vláda měla poslat Sněmovně do 30. září.

Poslechněte si rozhovor moderátora Martina Karlíka s prezidentem Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů Janem Wiesnerem.