Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Pandemie neovlivnila počty narozených dětí. V tom je ČR specifická, upozorňuje demografka Kocourková

Zprávy Rádia ZET

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

,

Byznys

,

Kultura

Pandemie neovlivnila počty narozených dětí. V tom je ČR specifická, upozorňuje demografka Kocourková

Obrázek epizody Pandemie neovlivnila počty narozených dětí. V tom je ČR specifická, upozorňuje demografka Kocourková

Poslechněte si podcast

13. 9. 2021

5 min

O epizodě podcastu

V letošním prvním pololetí zemřelo v Česku o 33 procent více lidí než o rok dříve. I přes vysoký počet úmrtí počet obyvatel České republiky ke konci června opět překročil hranici 10,7 milionu, pod kterou se dostal v letošním prvním čtvrtletí. Vyšší počty zemřelých statistici evidují zejména v prvním čtvrtletí, přičemž jejich největší meziroční nárůst o 64 procent byl za březen. Podle Jiřiny Kocourkové z Katedry demografie a geodemografie Přírodovědecké fakulty UK je souvislost s pandemií zcela zřejmá. Řekla to v odpoledním vysílání na Rádiu Z. Na porobnosti se jí ptala moderátorka Romana Navarová. „Velmi překvapivé je, že pandemie neovlivnila počty narozených dětí. A to je něco, čím je naše republika svým způsobem specifická,“ dodala Kocourková.
Poslechněte si rozhovor moderátorky Romany Navarové s Jiřinou Kocourkovou z Katedry demografie a geodemografie Přírodovědecké fakulty UK.