Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Zprávy rádia Z

Rádio Z

Zpravodajství

Obě dávky očkování nás účinně chrání před všemi dosud známými variantami covidu, říká Dražan z České vakcinologické společnosti

Play

Poslechněte si podcast

21. 7. 2021

4 min

O epizodě podcastu

Dvě dávky očkování jsou podle lékaře Daniela Dražana z České vakcinologické společnosti účinnou ochranou před veškerými variantami koronaviru, které se zatím objevily. Řekl to v ranním vysílání Rádia Z. „Zda se objeví další nové varianty, proti kterým budou vakcíny méně účinné, to je velká neznámá. Stát se to může,“ říká Dražan. Podle něj je pravděpodobné, že některé skupiny obyvatel se v budoucnu budou muset přeočkovat. Na podrobnosti se Dražana ptala moderátorka Petra Květová Pšeničná. Počet podaných očkovacích dávek proti koronaviru v Česku překročil 9,5 milionu, alespoň jednu dávku má polovina z 10,7 milionu obyvatel ČR. Od minulého týdne přibývá míst, kde se lidé mohou nechat očkovat bez objednání.

Poslechněte si rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné s lékařem Danielem Dražanem z České vakcinologické společnosti. 

Popis podcastu

Zprávy rádia Z