Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Myslím, že růst inflace je důsledek špatné hospodářské politiky v minulých letech, říká Jan Skopeček /ODS/

Zprávy Rádia ZET

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Myslím, že růst inflace je důsledek špatné hospodářské politiky v minulých letech, říká Jan Skopeček /ODS/

Obrázek epizody Myslím, že růst inflace je důsledek špatné hospodářské politiky v minulých letech, říká Jan Skopeček /ODS/

Poslechněte si podcast

11. 5. 2022

9 min

O epizodě podcastu

„Jsem přesvědčen, že inflace ještě nenašla své maximum a že v následujících měsících můžeme očekávat její růst. Bohužel myslím, že to je důsledek špatné hospodářské politiky v minulých letech jak ze stran centrálních bank v západním světě, tak i ze strany vlád,“ popisuje místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček ve vysílání Rádia Z.
Ze strany centrálních bank v západním světě šlo podle Skopečka o příliš velké období nízkých úrokových sazeb. „U některých centrálních bank dokonce až nulových až záporných. Na straně vlád to byla zase politika deficitního hospodaření i v dobách slušného ekonomického růstu,“ dodává Skopeček.

Celý rozhovor s ním si poslechněte zde: