Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Miroslav Kalousek: Kdybychom prezidenta volili zítra, vím, koho si vybrat

Zprávy Rádia ZET

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

,

Byznys

,

Kultura

Miroslav Kalousek: Kdybychom prezidenta volili zítra, vím, koho si vybrat

Obrázek epizody Miroslav Kalousek: Kdybychom prezidenta volili zítra, vím, koho si vybrat

Poslechněte si podcast

28. 11. 2022

5 min

O epizodě podcastu

Budoucím prezidentem se stane jeden z devíti kandidátů, které v pátek k volbám zaregistrovalo ministerstvo vnitra. Nechybí mezi nimi žádný z adeptů, které favorizují předvolební průzkumy. Vnitro odmítlo 12 kandidátních listin pro nedostatky a jednu přihlášku pro její pozdní předložení. Čeká nás volební kampaň, která nemusí být úplně nejhezčí, řekl Miroslav Kalousek v ranním vysílání Rádia ZET. Kandidáti se na sebe budou usmívat, ale jejich týmy na sebe budou pravděpodobně třeba i nevybíravě útočit, dodává bývalý ministr financí.

V Česku si za sedm týdnů bude volit novou hlavu státu. Podle posledních předvolebních průzkumů má největší šance na vítězství Petr Pavel, Andrej Babiš a Danuše Nerudová. Obecně můj kandidát číslo jedna je Pavel Fischer, ale budu taktizovat, přiznal v rozhovoru Miroslav Kalousek. Ten také dodal, že se rozhodne těsně před volbou a zvolí toho prezidentského kandidáta, který bude mít největší šanci na postup do 2. kola, a který neměl nikdy nic společného s komunistickou tajnou službou. Kdyby byly volby zítra, volím Danuši Nerudovou, říká bývalý ministr financí Miroslav Kalousek.


Celý rozhovor Petry Květové Pšeničné s bývalým šéfem resortu financí Miroslavem Kalouskem si poslechněte zde: