Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Ministerstvo odeslalo do Bruselu vyjádření o kontrole střetu zájmů, potvrdila pro Rádio Z náměstkyně Grabmüllerová

Zprávy Rádia ZET

Rádio Zet

Zpravodajství

Ministerstvo odeslalo do Bruselu vyjádření o kontrole střetu zájmů, potvrdila pro Rádio Z náměstkyně Grabmüllerová

Obrázek epizody Ministerstvo odeslalo do Bruselu vyjádření o kontrole střetu zájmů, potvrdila pro Rádio Z náměstkyně Grabmüllerová

Poslechněte si podcast

22. 9. 2021

7 min

O epizodě podcastu

Evropská komise odmítla českou žádost o odklad 60 dní ohledně vyjádření, jak se zlepšila kontrola střetu zájmů při rozdělování evropských dotací. Konečnou lhůtu stanovila na dnešek. „Byla odeslána odpověď Evropské komisi, která reaguje na její dopis z července,“ potvrdila náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj pro řízení Sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Daniela Grabmüllerová v odpoledním vysílání Rádia Z.
Obsahem korespondence mezi Českou republikou a Evropskou komisí je to, jak je v Česku nastaven řídící kontrolní systém. „Evropská komise navrhovala nějaká opatření a chtěla informovat o tom, jak jsou opatření prováděna a jaké kroky se staly,“ dodala Grabmüllerová v rozhovoru s moderátorem Martinem Karlíkem. Evropská komise bude hodnotit nastavení procesů a podmínek také s ohledem na Národní plán obnovy.

Poslechněte si rozhovor moderátora Martina Karlíka s náměstkyní ministerstva pro místní rozvoj Danielou Grabmüllerovou.