Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Meda Mládková bojovala proti všem nespravedlnostem, o kterých věděla, vzpomíná europoslanec Pospíšil /TOP 09/

Zprávy Rádia ZET

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

,

Byznys

,

Kultura

Meda Mládková bojovala proti všem nespravedlnostem, o kterých věděla, vzpomíná europoslanec Pospíšil /TOP 09/

Obrázek epizody Meda Mládková bojovala proti všem nespravedlnostem, o kterých věděla, vzpomíná europoslanec Pospíšil /TOP 09/

Poslechněte si podcast

3. 5. 2022

8 min

O epizodě podcastu

„Medu Mládkovou jsem vnímal jako blízkého člověka, jako rodinného příslušníka. Ovlivnila mě možná ještě víc, než si teď dokážu připustit. Byla velká bojovnice a bojovala proti všem nespravedlnostem, o kterých věděla,“ popisuje historičku umění Medu Mládkovou Jiří Pospíšil ve vysílání Rádia Z. Právě Meda Mládková zemřela dnes ve věku 102 let.
Meda Mládková podle něj chtěla podporovat český národ, který měl přežít temnou dobu komunismu. „A našla si právě prostor v oblasti kultury. Podporovala takovou tu neoficiální polozakázanou kulturu a umělce, kteří v době komunismu nemohli prodávat. Meda jejich díla nakupovala a vystavovala v zahraničí,“ dodává Pospíšil.

Celý rozhovor s ním si poslechněte zde: