Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Lubomír Metnar: Očekávám nasazení mobilizovaných Rusů na východě Ukrajiny

Zprávy Rádia Z

Rádio Zet

Zpravodajství

Lubomír Metnar: Očekávám nasazení mobilizovaných Rusů na východě Ukrajiny

Obrázek epizody Lubomír Metnar: Očekávám nasazení mobilizovaných Rusů na východě Ukrajiny

Poslechněte si podcast

22. 9. 2022

5 min

O epizodě podcastu

V posledních 24 hodinách je téměř neustále skloňováno slovo “mobilizace”. Tu v Rusku vyhlásil prezident Vladimir Putin. Podle bývalého ministra obrany Lubomíra Metnara vyhlášení částečné mobilizace znamená zhoršení veřejného mínění a oslabení pozice osobnosti Vladimira Putina. Co čeká muže, kteří budou do částečné mobilizace povoláni? To řešila moderátorka Petra Květová Pšeničná s ministrem obrany Lubomírem Metnarem v ranním vysílání rádia ZET.  

„Bude docházet k vytipování podle jednotlivých fází vyhlášené částečné mobilizace ročníků. Tito muži pak budou povoláni do určitých kasáren. Předpokládám jejich nasazení na východní části Ukrajiny, řekl bývalý šéf resortu obrany,” řekl bývalý šéf resortu obrany.   

„Nebude to jednoduché, povolávají sice vojáky s určitou vojenskou zkušeností, ale bez dalšího výcviku to budou lidé, co budou umírat na východě Ukrajiny,” řekl bývalý ministr obrany Lubomír Metnar.   

 

Celý rozhovor Petry Květové Pšeničné s bývalým ministrem obrany Lubomírem Metnarem si můžete poslechnout zde:  Popis podcastu

Zprávy rádia Z