Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jiří Ovečka: Kritika ČIŽP kvůli kauze Bečva je výplodem politiků, kteří si potřebují před volbami nasbírat body

Zprávy Rádia ZET

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

,

Byznys

,

Kultura

Jiří Ovečka: Kritika ČIŽP kvůli kauze Bečva je výplodem politiků, kteří si potřebují před volbami nasbírat body

Obrázek epizody Jiří Ovečka: Kritika ČIŽP kvůli kauze Bečva je výplodem politiků, kteří si potřebují před volbami nasbírat body

Poslechněte si podcast

21. 9. 2021

3 min

O epizodě podcastu

Politický pamflet, neodborné závěry - taková slova padala na adresu sněmovní vyšetřovací komise k otravě řeky Bečvy, která kritizovala postup úřadů v případu ekologické katastrofy z loňského roku. Členové komise upozornili mimo jiné na podle nich chybný a pomalý postup při odebírání vzorků. Mluvčí České inspekce životního prostředí Jiří Ovečka tuto kritiku rezolutně odmítá. "Naši inspektoři konali přesně podle pokynů Vodoprávního úřadu, ale všichni se pouštějí jenom do inspekce, protože to je samozřejmě snadný cíl," obhajuje inspekci Ovečka.


Jiří Ovečka rovněž prozradil, jak ČIŽP vyhodnocoval vzorky z otrávené Bečvy a zda by se po této havárii měnit zákony. Poslechněte si celý rozhovor.