Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jiří Gavor: V nejbližších dvou letech nevidím pozitivní impuls, který by zlevnil elektřinu

Zprávy Rádia ZET

Rádio Zet

Zpravodajství

Jiří Gavor: V nejbližších dvou letech nevidím pozitivní impuls, který by zlevnil elektřinu

Obrázek epizody Jiří Gavor: V nejbližších dvou letech nevidím pozitivní impuls, který by zlevnil elektřinu

Poslechněte si podcast

22. 9. 2021

3 min

O epizodě podcastu

Ceny energií na evropském trhu prudce rostou. U elektřiny a plynu očekávají analytici na podzim kvůli vysokým velkoobchodním cenám růst cen u nezafixovaných produktů na českém trhu obecně řádově až o 20 procent, což může znamenat, že lidé si připlatí až tisíce korun. Ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energie a člen vládního Výboru pro udržitelnou energetiku Jiří Gavor prozradil, že růst cen elektřiny významně pocítíme už letos. "Ceny se budou u jednotlivých dodavatelů lišit v závislosti na jejich obchodní taktice, ale někdy může dojít ke zvýšení cen silové elektřiny až o 50 %," vysvětluje Jiří Gavor.


Jiří Gavor rovněž prozradil, jak se dívá na přerozdělování státu, který chce některým nízkopříjmovým odběratelům zvýšení cen kompenzovat. Poslechněte si celý rozhovor.