Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jan Skopeček: Vstup „Husákových dětí“ do důchodu vytvoří tlak na zdravotnictví

Zprávy Rádia Z

Rádio Zet

Zpravodajství

Jan Skopeček: Vstup „Husákových dětí“ do důchodu vytvoří tlak na zdravotnictví

Obrázek epizody Jan Skopeček: Vstup „Husákových dětí“ do důchodu vytvoří tlak na zdravotnictví

Poslechněte si podcast

23. 9. 2022

3 min

O epizodě podcastu

Jednání o rozpočtu na příští rok jsou podle všeho v rámci kabinetu uzavřena. Sněmovně musí návrh zákona kabinet předložit do konce září. Schodek státního rozpočtu na příští rok bude podle všeho rekordní. Z původních 270 miliard by deficit teď mohl vyšplhat na 330 miliard korun.  Energetická krize je jedním z viníků toho, že se nedaří deficit snižovat, vysvětlil Místopředseda dolní komory parlamentu a ekonomický expert Jan Skopeček (ODS) v ranním vysílání Rádia ZET.  Jan Skopeček ve vysílání řekl, že právě řešení energetické krize bere čas vládě řešit ostatní věci z normálních “ a stabilních dob. Jsou a budou ale potřeba řešit. Jedná se třeba o penzijní reformu další věcí, které nás stojí peníze, řekl místopředseda dolní komory parlamentu a ekonomický expert.  Ekonomové tvrdí, že při těchto rekordních schodcích budou zadlužené další dvě generace. Je potřeba s veřejnými financemi něco dělat, podle těch predikcí v roce 2028 bude náraz do dluhové brzdy na úrovni dluhu 55 procent vůči HDP.  Dodal, že tak jak budou postupně přicházet do důchodu silné ročníky takzvané Husákovy děti, nastane neuvěřitelný tlak na penzijní a zdravotní systém.  


Celý rozhovor moderátorka Martina Karlíka s Místopředsedou dolní komory parlamentu a ekonomickým expertem Janem Skopečem (ODS) si můžete poslechnout zde:

Popis podcastu

Zprávy rádia Z