Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jan Skalický: Státní podnik Povodí Vltavy nekomunikuje s veřejností, opomíjí ji

Zprávy Rádia ZET

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

,

Byznys

,

Kultura

Jan Skalický: Státní podnik Povodí Vltavy nekomunikuje s veřejností, opomíjí ji

Obrázek epizody Jan Skalický: Státní podnik Povodí Vltavy nekomunikuje s veřejností, opomíjí ji

Poslechněte si podcast

9. 5. 2022

7 min

O epizodě podcastu

Nový modernizovaný lodní výtah, který byl minulý týden spuštěn na Orlíku, není podle člena vedení České loděnice Jana Skalického zcela bez problémů. „Nechápeme kroky státního podniku Povodí Vltavy. Nerozumíme tomu, proč je nový vodní výtah méně kapacitní, co se velikosti a schopnosti proplouvat týče. Hlavní problém je v tom, že původně tam směly proplouvat plachetnice, které měly kýl přes metr, třeba metr šedesát. Ta nová klec obsahuje určitý trám, který znemožňuje vplout lodím nad 1,2 metru. Spousta lodí, které dříve mohly proplouvat, teď nemohou,“ popisuje problém Jan Skalický ve vysílání Rádia Z.
„Je to velké znevýhodnění. Odhaduji, že to bude problém třeba pro 20 nebo 25 procent lodí, které tam plují. Jde také o to, že státní podnik i přes naší velkou snahu jakýkoliv projekt s plavební veřejností nekomunikuje. Absolutně ji opomíjí a pak dochází k tomu, že praktická využitelnost výtahu je horší, než byla původní představa před 100milionovou investicí,“ dodává Jan Skalický.

Celý rozhovor s ním si poslechněte zde: