Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Hydrochemik Jakub Hruška: Nebyly podniknuty kroky k vyšetření havárie na Bečvě. Stopy dávno nenávratně odnesla voda

Zprávy Rádia ZET

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

,

Byznys

,

Kultura

Hydrochemik Jakub Hruška: Nebyly podniknuty kroky k vyšetření havárie na Bečvě. Stopy dávno nenávratně odnesla voda

Obrázek epizody Hydrochemik Jakub Hruška: Nebyly podniknuty kroky k vyšetření havárie na Bečvě. Stopy dávno nenávratně odnesla voda

Poslechněte si podcast

20. 9. 2021

8 min

O epizodě podcastu

Sněmovní komise k ekologické katastrofě na řece Bečvě zkritizovala postup při odběru i analýze vzorků vody a ryb bezprostředně po loňské havárii. „Na začátku nebyly odebrány vzorky, které by jednoznačně určily, z kterého z mnoha ústí do Bečvy toxiny vytekly. Nejsou proto k dispozici žádné přímé důkazy,“ řekl v odpoledním vysílání Rádia Z hydrochemik z Akademie věd Jakub Hruška.
K dispozici jsou pouze vzorky odebrané až několik dní po havárii. A to je podle Hrušky pozdě, dodal v rozhovoru s moderátorem Martinem Karlíkem. „Nebyly podniknuty kroky, přestože u mnoha jiných havárií v historii podniknuty byly. Takto veliká havárie byla v minulosti vždy vyšetřena,“ zdůraznil Hruška. Podle poslanců mimo jiné nedostatečně koordinovaly kroky vodoprávní úřad ve Valašském Meziříčí a Česká inspekce životního prostředí. Uvedli to dnes v závěrečné zprávě.

Poslechněte si rozhovor moderátora Martina Karlíka s hydrochemikem Jakubem Hruškou