Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Dražan z vakcinologické společnosti: Pacientům se závažnými poruchami imunity je potřeba třetí dávku podat co nejdříve

Zprávy Rádia ZET

Dražan z vakcinologické společnosti: Pacientům se závažnými poruchami imunity je potřeba třetí dávku podat co nejdříve

Obrázek epizody Dražan z vakcinologické společnosti: Pacientům se závažnými poruchami imunity je potřeba třetí dávku podat co nejdříve

Poslechněte si podcast

20. 9. 2021

6 min

O epizodě podcastu

Zdravotníci v nemocnicích začali očkovat třetími dávkami vakcíny proti covidu-19 lidi, kteří už mají osm měsíců od dokončeného očkování. Nejčastěji jde o zdravotníky právě z nemocnic a nejstarší seniory. „Mnohem důležitější je očkovat se prvními a druhými dávkami. Těchto lidí je stále mnohem více než těch, kteří jsou indikováni k přeočkování,“ řekl v odpoledním vysílání Rádia Z pediatr a člen České vakcinologické společnosti Daniel Dražan.
V rozhovoru s moderátorem Martinem Karlíkem Dražan dodal, že lidé, kteří zatím nejsou očkovaní ani jednou dávkou, jsou stále ve vysokém riziku závažného onemocnění. U pacientů se závažnými poruchami imunity není potřeba dodržovat žádný interval. „Naopak tam je potřeba přeočkovat co nejdříve, protože u nich první dávky nemusely být účinné,“ řekl Dražan.


Poslechněte si rozhovor moderátora Martina Karlíka s členem České vakcinologické společnosti Danielem Dražanem.