Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Alexandr Vondra: Je velký úspěch, že se po 11. září žádné útoky v takovém rozsahu nezopakovaly

Zprávy Rádia ZET

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

,

Byznys

,

Kultura

Alexandr Vondra: Je velký úspěch, že se po 11. září žádné útoky v takovém rozsahu nezopakovaly

Obrázek epizody Alexandr Vondra: Je velký úspěch, že se po 11. září žádné útoky v takovém rozsahu nezopakovaly

Poslechněte si podcast

10. 9. 2021

8 min

O epizodě podcastu

Od teroristických útoků v New Yorku 11. září 2001 uplyne zítra 20 let. Alexandr Vondra, dnes poslanec Evropského parlamentu za ODS, byl tehdy českým velvyslancem ve Spojených státech. „Vznikla okamžitě debata bezpečnost versus svoboda. V demokracii bezpečnost, pokud je takovýmto způsobem ohrožována, zejména pokud jde o civilní obyvatele, tak ji nemůžete podcenit. Bylo tak trochu na úkor svobod,“ řekl Vondra v odpoledním vysílání Rádia Z. V rozhovoru s moderátorem Martinem Karlíkem Vondra ocenil bezprostřední reakci světa, která podle něj byla velice solidární. „11. září se už v téhle formě a tomhle rozsahu nezopakovalo, a to je samozřejmě velký úspěch,“ dodal Vondra.
Poslechněte si rozhovor moderátora Martina Karlíka s poslancem Evropského parlamentu za ODS a bývalým velvyslancem ve Spojených státech Alexandrem Vondrou.