
Správa železnic jedná o pozemcích pro rychlodráhu Moravská brána. Někteří majitelé se prodeji brání

Správa železnic vyčlenila tři miliardy korun na výkup pozemků potřebných pro stavbu vysokorychlostní tratě Moravská brána. Ta povede mezi Prosenicemi na Přerovsku a Ostravou. Jednání o prodeji či směně s majiteli pozemků, mezi kterými jsou jak jednotlivci, tak samosprávy, právě začínají. Nejvíce pozemků se nachází v katastrech Velkých Albrechtic, hranické místní části Drahotuše a Bělotína.Všechny díly podcastu Zprávy ČRo Olomouc můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
Popis podcastu
Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.
Všechny díly podcastu Zprávy ČRo Olomouc můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .
Všechny díly podcastu Zprávy ČRo Olomouc můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .