Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Milada Horáková: Jedna z největších českých hrdinek a oběť brutálního montrsprocesu

Životy slavných

MALL.TV

Historie

Milada Horáková: Jedna z největších českých hrdinek a oběť brutálního montrsprocesu

Obrázek epizody Milada Horáková: Jedna z největších českých hrdinek a oběť brutálního montrsprocesu

Poslechněte si podcast

28. 11. 2022

11 min

31. květen 1950. Před Státním soudem v Praze na Pankráci začíná proces s 13 lidmi, o nichž obžaloba tvrdí, že z nenávisti k novému lidově-demokratickému režimu a v žoldu západních špionážních služeb plánovali teroristické akce a státní převrat. Vedoucí záškodnické skupiny má být tato, už na první pohled velmi mírná žena: 48letá Milada Horáková. Málokdo v té chvíli tuší, že v dalších dnech se bude v soudní síni odehrávat přesně zrežírovaná inscenace s pečlivě nazkoušeným scénářem a předem určenými, drastickými tresty. Že všichni přítomní i miliony lidí u rozhlasových přijímačů budou svědky prvního politického monstrprocesu 50. let. A že Milada Horáková se díky své statečnosti, jakou bude čelit téhle šílené a bezvýchodné situaci, stane jednou z největších hrdinek našich novodobých dějin.

Popis podcastu

Charismatické, odhodlané, výjimečné. Takové byly osobnosti, které měly vliv na vývoj společnosti, historii svých zemí, potažmo celé dějiny. Poznejte životní osudu žen a mužů, kteří měnili svět.Sledujte Životy slavných ve videoformě na YouTube kanálu Životy slavných.

Hosted on Acast. Seeacast.com/privacyfor more information.