Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Arnold Schwarzenegger: Fantastický příběh chudého rakouského kluka, který nikdy nevzdal své sny

Životy slavných

MALL.TV

Historie

Arnold Schwarzenegger: Fantastický příběh chudého rakouského kluka, který nikdy nevzdal své sny

Obrázek epizody Arnold Schwarzenegger: Fantastický příběh chudého rakouského kluka, který nikdy nevzdal své sny

Poslechněte si podcast

25. 4. 2022

10 min

Arnoldovy rodinné vztahy byly odmalička komplikované. Jeho otec Gustav byl povoláním policista, který v roce 1938 dobrovolně vstoupil do nacistické strany. Raději měl prý svého prvorozeného syna Meinharda, a pokud jde o výchovu, byl velice striktní, bez špetky trpělivosti. Sám Arnold dokonce jednou vypověděl, že dal přednost kulturistické soutěži před jeho pohřbem, tuhle historku ale později popřel s tím, že byla vymyšlená. Gustavova nacistická minulost získala velikou pozornost v roce 2003 během volby kalifornského guvernéra. Sám Arnold ale požádal Centrum Simona Weisenthala (organizaci pro dokumentaci nacistických zločinů) o prověření válečných záznamů. Žádný důkaz o přímém zapojení jeho otce do válečných zločinů nalezen nebyl.


V květnu 2011, jen čtyři měsíce poté, co Schwarzeneggerovi vypršel guvernérský mandát, se jeho manželství rozpadlo. Jeho žena se totiž po letech dozvěděla o aféře, kterou manžel kdysi měl s jejich guatemalskou služebnou Baenou. Ta pro rodinu pracovala přes 20 let, a to i přesto, že později vyšlo najevo, že ji Arnold přivedl do jiného stavu. Těhotná navíc byla ve stejné době jako Maria Shriverová, která tou dobou čekala čtvrtého potomka. Sám Schwarzenegger tvrdí, že si dal dvě a dvě dohromady až o asi osm let později, kdy se mu chlapec Joseph začal podobat.


Popis podcastu

Charismatické, odhodlané, výjimečné. Takové byly osobnosti, které měly vliv na vývoj společnosti, historii svých zemí, potažmo celé dějiny. Poznejte životní osudu žen a mužů, kteří měnili svět. Sledujte Životy slavných ve videoformě na YouTube kanálu Životy slavných.