
Pevnost If u Marseille bývala obávanou věznicí. Teď je obtížné nejen z ní utéct, ale i se tam dostat

Pevnost Chateau d'If proslavil svým románem Hrabě Monte Cristo francouzský spisovatel Alexandre Dumas. Obávaná věznice leží na ostrůvku kousek od Marseille. Pevnost patřila mezi nejstřeženější místa v zemi a uprchnout z ní se údajně podařilo jen hlavnímu hrdinovi Dumasova románu Edmondu Dantèsovi. Dnes je ovšem vlivem klimatických změn čím dál složitější se k pevnosti vůbec dostat.Všechny díly podcastu Zápisník zahraničních zpravodajů můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
Popis podcastu
Každý týden přinášíme hodinku reportáží o místech exotických i blízkých – vždy ale něčím zvlášť zajímavých, reportáže o málo známé historii. Nabízíme nové pohledy na známé dějiny, povídání o obdivuhodných příbězích a osudech, a to doslova ze všech koutů planety.
Všechny díly podcastu Zápisník zahraničních zpravodajů můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .
Všechny díly podcastu Zápisník zahraničních zpravodajů můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .