Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Trh pod pařížskou nadzemkou: „Stojí tu, co si pamatuju,“ říká osmaosmdesátiletý Christian

Zápisník zahraničních zpravodajů

Český rozhlas

Společnost

,

Cestování

Trh pod pařížskou nadzemkou: „Stojí tu, co si pamatuju,“ říká osmaosmdesátiletý Christian

Obrázek epizody Trh pod pařížskou nadzemkou: „Stojí tu, co si pamatuju,“ říká osmaosmdesátiletý Christian

Poslechněte si podcast

26. 2. 2021

3 min

O epizodě podcastu

Otevřít si bar nebo restauraci v době pandemii je riskantní, možná i bláznivý nápad. Bolivijec Fernando ale snil o vlastním baru ve Španělsku dost dlouho na to, aby ho ani koronavirus od tohoto plánu neodradil. Spolupracovnice Radiožurnálu ve Španělsku Ľubica Zlochová zjistila, že Fernando ve své baru nenabízí žádnou bolivijskou specialitu. Zákazníky si získává vlastními nápaditými tapas. Ľubica Zlochová
Ještě před necelými dvěma sty lety tam byla jen kamenitá pláň, po které běhali zajíci. Teď tam jsou obchodní centra a jezdí tam metro. Řeč je o pařížské čtvrti Grenelle, která sousedí se Seinou, s parkem Martovo Pole a Eiffelovou věží. Právě pod linkou šest pařížského metra je jeden z nejznámějších pařížských trhů.

Všechny díly podcastu Zápisník zahraničních zpravodajů můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .