Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Ep. #18 Platónova Ústava začíná!

Ep. #18 Platónova Ústava začíná!

Obrázek epizody Ep. #18 Platónova Ústava začíná!

Poslechněte si podcast

Dnes

34 min

Kdo byl Platón a proč chtěl, aby lidé se silným sexuálním chtíčem bránili společnost či ji dokonce vládli? V epizodě #18 navazujeme na epizodu #16 Platónův Sokratés tím, že představujeme Platónův text o spravedlnosti, který položil nejdůležitější otázky politické filozofie, kterým se divíme dodnes. Sokratés nám ukáže proč spravedlnost není právo silnější, taky se podíváme na údajný Platónův feminismus a otevřeme otázku toho, kdo by měl vládnout. Tato epizoda je první z třídílné série o Platónově Ústavě.

Epizoda vznikla za podpory Sekyra Foundation.

Napsali a namluvili Sebastian Štros, Hubert Otevřel a Quido Haškovec
Hudba Jan Vančík
Střih Štěpán Folget

Pokud chcete více epizod, prosím sdílejte náš podcast přátelům a známým či nás podpořte na Patreonu .

Díky

Popis podcastu

Podle filozofa Platóna je údiv emoce, ze které veškerá filozofie vzniká. Když se věcem divíme, tak nad nimi začínáme uvažovat. Nebereme je jako jasné, předem dané a nezpochybnitelné. Bez údivu člověk nikdy filozofovat nezačne. Filozofie je celá o hledání odpovědí na tyto předměty údivu. Tento podcast vyvěrá Z Údivu.


Moc prosíme přispěte na pokračování podcastu: https://patreon.com/Z_Udivu?utm_medium=unknown&utm_source=join_link&utm_campaign=creatorshare_creator&utm_content=copyLink