Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Sparta ve skupině EL vybojuje druhé místo, věří reportér Deníku Sport Štěpán Filípek

ZET Cup

Rádio Zet

Sport

Sparta ve skupině EL vybojuje druhé místo, věří reportér Deníku Sport Štěpán Filípek

Obrázek epizody Sparta ve skupině EL vybojuje druhé místo, věří reportér Deníku Sport Štěpán Filípek

Poslechněte si podcast

13. 9. 2021

20 min

O epizodě podcastu

Zítra odstartuje nový ročník Ligy mistrů, který bude po dlouhé době nejen bez českého mužstva, ale navíc bez jediného českého fotbalisty. Do Evropské a Konferenční ligy ale zasáhnou tři české týmy. O jejich šancích a ambicích si ve sportovním magazínu Z cup povídal moderátor Jan Hloch s hlavním reportérem Deníku Sport Štěpánem Filípkem.
V Evropské lize se představí pražská Sparta, kterou čeká velmi atraktivní skupina. „Sparta je pořád po nástupu trenéra Pavla Vrby ve fázi konsolidace. V lize se začíná projevovat progres, i když to pořád není ideální. Očekávání směřuje k tomu, aby Sparta ukázala, jestli už má i na ten evropský level,“ říká Filípek. Tipuje, že ve skupině Pražané obsadí druhé místo a postoupí tak do jarních bojů. Konferenční ligu si zahraje Slavia Praha a Jablonec.

Fotbalové soutěže mají za sebou reprezentační přestávku, ve které český výběr odehrál dvě utkání kvalifikace na Mistrovství světa. Po vítězství 1:0 nad Běloruskem podlehl Belgii 0:3. V přípravném utkání remizovali Češi 1:1. s Ukrajinou. „Musím říct, že u mě převládají rozpaky po posledních vystoupeních české reprezentace. Je to ale trošku zkreslující vzhledem k těm absencím, který český tým potkali,“ dodává Filípek. Vybojovat druhé místo v kvalifikační skupině je podle něj povinností.

Poslechněte si záznam sportovního magazínu Z cup. Hostem moderátora Jana Hlocha byl hlavní reportér Deníku Sport Štěpán Filípek.