Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Z Cup

Rádio Z

Sport

Sparta ve skupině EL vybojuje druhé místo, věří reportér Deníku Sport Štěpán Filípek

Play

Poslechněte si podcast

13. 9. 2021

20 min

O epizodě podcastu

Zítra odstartuje nový ročník Ligy mistrů, který bude po dlouhé době nejen bez českého mužstva, ale navíc bez jediného českého fotbalisty. Do Evropské a Konferenční ligy ale zasáhnou tři české týmy. O jejich šancích a ambicích si ve sportovním magazínu Z cup povídal moderátor Jan Hloch s hlavním reportérem Deníku Sport Štěpánem Filípkem. 
V Evropské lize se představí pražská Sparta, kterou čeká velmi atraktivní skupina. „Sparta je pořád po nástupu trenéra Pavla Vrby ve fázi konsolidace. V lize se začíná projevovat progres, i když to pořád není ideální. Očekávání směřuje k tomu, aby Sparta ukázala, jestli už má i na ten evropský level,“ říká Filípek. Tipuje, že ve skupině Pražané obsadí druhé místo a postoupí tak do jarních bojů. Konferenční ligu si zahraje Slavia Praha a Jablonec.

Fotbalové soutěže mají za sebou reprezentační přestávku, ve které český výběr odehrál dvě utkání kvalifikace na Mistrovství světa. Po vítězství 1:0 nad Běloruskem podlehl Belgii 0:3. V přípravném utkání remizovali Češi 1:1. s Ukrajinou. „Musím říct, že u mě převládají rozpaky po posledních vystoupeních české reprezentace. Je to ale trošku zkreslující vzhledem k těm absencím, který český tým potkali,“ dodává Filípek. Vybojovat druhé místo v kvalifikační skupině je podle něj povinností.

Poslechněte si záznam sportovního magazínu Z cup. Hostem moderátora Jana Hlocha byl hlavní reportér Deníku Sport Štěpán Filípek.

Popis podcastu

Sportovní magazín rádia Z. Poslouchejte každé pondělí.