Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Lukáš Rosol: Tenis se strašně posunul, je jedno, zda hrajete se 150. nebo 50. hráčem světa

ZET Cup

Rádio Zet

Sport

Lukáš Rosol: Tenis se strašně posunul, je jedno, zda hrajete se 150. nebo 50. hráčem světa

Obrázek epizody Lukáš Rosol: Tenis se strašně posunul, je jedno, zda hrajete se 150. nebo 50. hráčem světa

Poslechněte si podcast

25. 4. 2022

17 min

O epizodě podcastu

„Když jsem dříve byl třeba 30. nebo 40. na světě a hrál s hráčem z osmé desítky, tak jsem při zápase mohl zkoušet cokoliv. Chodit na síť, hrát jen druhý servis a pořád jsem vyhrával. Teď je to strašně vyrovnané, všichni jsou atletičtější a všichni už umí servírovat. Každý set je o dvou třech míčích, ať už je to 150. nebo 50. hráč světa,“ říká tenista Lukáš Rosol. Ten byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu Z.
„Dříve, když jsem byl mladý, jsem mohl hrát několik zápasů bez toho, aniž bych se musel regenerovat nebo jít na masáž. Ti mladí vydrží déle, mají výbušnost, jsou rychlí a neúnavní a především nahecovaní. Kolikrát není jednoduché s nimi hrát,“ dodává Rosol.

Ten si podle svých slov vždy užívá, když může hrát turnaj v Česku. „Vždy jsem strašně rád, když doma můžu hrát. Je to také velká výhra, když znáte kurty. Hrát ale proti českému hráči je vždy trochu jiné.“ Teoretický návrat do nejlepší stovky tenistů světa považuje za dlouhou cestu. „Moc bych si to přál, ale je to strašně daleko a strašně dlouhá cesta. A nevím, zda chci mít takhle nastavený cíl a být potom naštvaný a zklamaný z toho, že bych se tam nedostal. Spíše se snažím tenisem bavit a užívat si to,“ zakončuje Lukáš Rosol.

Tenista Lukáš Rosol byl hostem moderátora Jana Hlocha, celý rozhovor si poslechněte zde: