Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Krasobruslení se stále posouvá, jak kdyby nemělo žádné limity, říká Eliška Březinová

ZET Cup

Rádio Zet

Sport

Krasobruslení se stále posouvá, jak kdyby nemělo žádné limity, říká Eliška Březinová

Obrázek epizody Krasobruslení se stále posouvá, jak kdyby nemělo žádné limity, říká Eliška Březinová

Poslechněte si podcast

21. 3. 2022

19 min

O epizodě podcastu

„Za poslední čtyři roky se krasobruslení zvedlo. Obdivuji holky, které v podstatě už ve 12 nebo 13 letech skáčou čtverné skoky. Já pomalu ve 13 letech ani nevěděla, co je trojná kombinace. Je úžasné, kam se ten sport posouvá, jak kdyby krasobruslení nemělo žádné limity,“ popisuje posun krasobruslení Eliška Březinová, která byla hostem sportovního magazínu Z Cup Rádia Z.
Na mistrovství světa ve francouzském Montpellier se nejvíce těší na atmosféru. „Ještě nikdy jsem v Montpellier nezávodila, ale je skvělé, že tam konečně budou fanoušci a je to pro ně bez omezení. My sice stále budeme zavření v bublině, ale velmi se těším a doufám, že se hala vyprodá,“ dodává Březinová.

Dle jejích slov si závod užívá od prvního okamžiku, kdy vstoupí do haly. „Užívám si to ještě před tím, než vstoupím na led. Jedu pro fanoušky, chci jim ukázat, co umím, aby si to užili i oni se mnou. Má to na mě veliký vliv.“ Bratr Březinové, Michal Březina, se na mistrovství světa již nepředstaví. „Je mi líto, že tam budu bez něj, ale ukončení kariéry bylo jeho rozhodnutí a asi to tak cítil. Většinou jsme se na závodech podporovali a o to hezčí to bylo na olympiádě, kde jsme si konečně mohli zasoutěžit jako jeden tým,“ uzavírá krasobruslařka Eliška Březinová.

Krasobruslařka Eliška Březinová byla hostem moderátora Jana Hlocha, celý rozhovor si poslechněte zde: