Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Čeští volejbalisté se na mistrovství Evropy prezentovali výtečně, chválí bývalý reprezentační trenér Zdeněk Haník

ZET Cup

Rádio Zet

Sport

Čeští volejbalisté se na mistrovství Evropy prezentovali výtečně, chválí bývalý reprezentační trenér Zdeněk Haník

Obrázek epizody Čeští volejbalisté se na mistrovství Evropy prezentovali výtečně, chválí bývalý reprezentační trenér Zdeněk Haník

Poslechněte si podcast

20. 9. 2021

17 min

O epizodě podcastu

Čeští volejbalisté skončili na mistrovství Evropy osmí. Po senzační osmifinálové výhře nad olympijskými vítězi z Francie podlehli ve čtvrtfinále Slovincům. Podle bývalého reprezentačního nahrávače i trenéra Zdeňka Haníka podali všichni čeští reprezentanti výkon na hraně svých možností.
„Absolutorium za jejich přístup, za jejich hru i za jejich odvahu,“ řekl Haník ve sportovním magazínu Z cup. Šampionát ale podle něj ukázal, kde jsou limity českého týmu, přes které se už ale nemůže dlouho dostat. A to je podle Haníka úkol pro Český volejbalový svaz. „Ne, že by mě někdo překvapil, já je znám všechny od žáčků. Ale třeba Lukáš Vašina byl v týmu, který vyhrál juniorské mistrovství Evropy. Byl jsem trošku zklamán tím, jak hrál letos finále ligy trošku opatrně. Ale tady hrál naprosto odvážně. Z toho jsem měl radost,“ dodal Haník. Výborně podle něj zahrál také Jan Galabov nebo Adam Zajíček. Pokud jde o post nahrávače, tam českému týmu musí světoví hráči teprve dorůst, myslí si Haník, který byl hostem moderátora Jana Hlocha. Volejbal se v uplynulých letech posunul podle Haníka především v rychlosti. „Všechno se děje rychleji. To je hlavní fenomén nejen volejbalu, ale všech kolektivních her. Hráči jsou silově lépe připraveni,“ řekl Haník.


Poslechněte si rozhovor moderátora Jana Hlocha s bývalým nahrávačem i trenérem volejbalové reprezentace Zdeňkem Haníkem.