Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody S nakladatelkou o vydávání knih pro děti, knižním trhu a příbězích z Meandru

What Jane Read

Elite Bloggers Podcasts

Zábava

S nakladatelkou o vydávání knih pro děti, knižním trhu a příbězích z Meandru

Obrázek epizody S nakladatelkou o vydávání knih pro děti, knižním trhu a příbězích z Meandru

Poslechněte si podcast

12. 5. 2022

57 min

S Ivou Pecháčkovou, zakladatelkou nakladatelství Meander, které se zaměřuje na umělecké knihy pro děti, jsme si povídaly skoro hodinu o všem možném z knižního světa. Třeba o tom, že aby kniha bavila dítě, měla by bavit i dospěláka a že občas je třeba odložit mobil a ponořit se do analogového světa. Bavily jsme si taky o tom, jak vlastně Meander vznikl a že spíš než na trendy reaguje na potřeby vnoučat Ivy, nebo o tom, jak se to má s knižním trhem v současnosti, zda jsou malí a velcí nakladatelé spolu nebo proti sobě a co vlastně ta papírová krize?

Popis podcastu

Jane je holka od knih, která nadevše zbožňuje čtení, kafe & deštivé víkendy. Jednou za čtrnáct dní ve čtvrtek si popovídám s lidmi o knihách a o dalších věcech, co mě ba (od ilustrací až po seriál Přátelé). V tomhle knihomolském audiodoupěti bude dobře každému, kdo adoruje Hermionu Grangerovou, Chandlera Binga, pěknou keramiku, kafe a voňavé svíčky. Díky, že posloucháte!