Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Stíhači a bombardéři: Čechoslováci v kokpitech druhé světové války

Vzduch je naše moře aneb 100 let českého a slovenského letectví

Český rozhlas

Historie

Stíhači a bombardéři: Čechoslováci v kokpitech druhé světové války

Obrázek epizody Stíhači a bombardéři: Čechoslováci v kokpitech druhé světové války

Poslechněte si podcast

22. 10. 2018

24 min

O epizodě podcastu

15. března 1939 se začala psát jedna z nejsmutnějších kapitol naší historie. Došlo k německé okupaci Čech, Moravy a Slezska. Československá armáda byla rozpuštěna a s ní samozřejmě i její letectvo. Tisícovky pilotů stály před otázkou co dál.
15. března 1939 došlo k německé okupaci Čech, Moravy a Slezska. Československá armáda byla rozpuštěna a s ní i její letectvo. Tisícovky pilotů stály před otázkou co dál.

Všechny díly podcastu Vzduch je naše moře aneb 100 let českého a slovenského letectví můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas proAndroidaiOSnebo na webumujRozhlas.cz.

Popis podcastu

Seznamte se s historií od dob středověku až po rok 2018 v šesnáctidílném dokudramatickém seriálu. Prožijte spoustu leteckých pokusů, dobrodružství, osudů a chvil, které umí napsat jen život. Vstupte spolu s námi do světa, na který můžeme být díky „československým“ pilotům právem hrdí.