
Prezident podal kompetenční žalobu. Co když vláda odmítne s Ústavním soudem spolupracovat?
Výtah Respektu: Prezident Petr Pavel v úterý dopoledne oznámil, že se kvůli rozhodnutí vlády nevyslat ho na summit NATO v Ankaře obrátí na Ústavní soud. Ten je připravený se případem zabývat přednostně. Je to běžná praxe? O co by se hlava státu mohla opřít? A neměl prezident odmítnout vyslání na valné shromáždění OSN, které může kabinet vnímat jako záminku? Nejen o tom mluví v další epizodě Kristýna Jelínková.
Popis podcastu
Potřebujete se rychle zorientovat v aktuálním dění a nemáte příliš mnoho času? Tak přesně pro vás je tu Výtah Respektu. Každý všední den v 17 hodin pro vás Zuzana Machálková s redaktory Respektu shrne aktuální a to nejdůležitější dění.
