Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Velká letní soutěž se značkou BUSHMAN a KČT

Výlety s KČT

Youradio Talk

Cestování

Velká letní soutěž se značkou BUSHMAN a KČT

Obrázek epizody Velká letní soutěž se značkou BUSHMAN a KČT

Poslechněte si podcast

22. 6. 2021

3 min

O epizodě podcastu

Hledáte inspiraci, kam letos oprázdninách vyrazit i se svými malými objeviteli? Vydejte se na výlets Klubem českých turistů zapojte se do soutěže o zajímavé turistické ceny.

Stačí během léta navštívit alespoň tři ze šesti určených výletních míst. Na každém z kontrolních bodů získáte speciální razítko, které otisknete do soutěžního archu. Orazítkovaný formulář doneste do 31. 8. osobně na některou z 27 prodejen BUSHMAN po celé České republice. Přímo na prodejně získáte Absolventskou turistickou vizitku a zároveň budete zařazeni do slosování o další hodnotné ceny – víkendové pobyty na chatách KČT, vouchery na pohodlné oblečení, dárková vína Znovín a další pěkné ceny. Pravidla soutěže a jména výherců budou uvedena na webových stránkách bushman.cz a kct.cz.

A teď to nejdůležitější. Která výletní místa se řadí mezi těch šest, kde získáte razítko?

Je to chata KČT Prášily na Šumavě, v těsné blízkosti půvabného Prášilského jezera. Výlet spojte s návštěvou vyhlášené rozhledny Poledník, která je Po Pradědu a Boubínu třetí nejvýše položená rozhledna v České republice a stavba je to natolik půvabná, že získala 2. místo v anketě o nejhezčí rozhlednu v Plzeňském kraji. Za dobré viditelnosti jsou z ní dokonce vidět Alpy.

Druhé místo, kde můžete získat razítko Klubu českých turistů, najdete v infocentru Mezní Louka v Českém Švýcarsku. Právě u Mezní louky začíná Naučná stezka Okolím Pravčické brány, která nabízí mnoho krásných a vzdušných výhledů, ačkoli sem naprostá většina turistů nezavítá. A to je škoda! Po šesti kilometrech cesty už je z dálky vidět slavnou Pravčickou bránu, perlu Českého Švýcarska.

Třetím místem, kde vám s radostí obtisknou soutěžní razítko, je Chata KČT Brádlerovy boudy v Krkonoších. Odtud je možné pokračovat přes Ptačí kameny na Petrovku a napojit se na červenou turistickou značku, která už nás bude provázet po celou dobu výletu. Cesta česko-polského přátelství, jak se tahle slavná trasa jmenuje, vede po ose Čihadlo, Špindlerova bouda, Obří sedlo až na Sněžku. A tam každý správný turista zkrátka musí vyrazit alespoň jednou za sezónu. Souhlasíte?

Zkrátka nepřijdou ani milovníci Orlických hor, protože čtvrtým místem, kde razítkují soutěžní formuláře, je Chata KČT Na Čiháku. Původně zde stávala hospoda Ve Mlýně a věřte tomu, že jedno orosené pivečko vám zde rádi natočí. Červená turistická značka vás odtud povede až na známou přírodní rezervaci Zemskou bránu.

Páté místo, kde se ukrývá razítko KČT je v Beskydech, konkrétně v restauraci u rozhledny Královec. Dostanete se k ní velmi snadno, po naučné stezce Královec, která začíná u viadkuktu pod vlakovým nádražím. Trasa je vhodná i pro cyklisty. Řádně občerstveni se potom můžete po hřebeni vydat zelenou turistickou značkou až ke kapli na Dělanovci.

Poslední, šesté razítko, se nám zakutálelo do sklípku a u vínka tam čeká na dobře naladěné turisty. Vinice Šobes v Národním parku Podyjí je přenádherná a také odborníci toto místo řadí mezi deset nejkvalitnějších evropských vinařských poloh. První vinice v tomto kraji údajně založili už římští legionáři. Do Znojma se ostatně můžete vypravit už o den dříve a navštívit zdejší hrad. Na výlet potom doporučujeme vyrazit od rotundy sv. Kateřiny, po žluté turistické značce podél řeky Dyje.

Tak co? Už víte, která razítka si do formuláře necháte natisknout? Pamatujte, že pro splnění mise vám stačí tři. Ale co by to bylo za správného turistu, který by formulář nevyplnil celý? Pochlubíte se nám s fotkami na našem Facebooku? Užijte si léto! Tak s turistickým pozdravem, ahoj příště!