Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody 44: Ženská obřízka a menstruační chudoba

Vyhonit ďábla

Vyhonit ďábla

Společnost

44: Ženská obřízka a menstruační chudoba

Obrázek epizody 44: Ženská obřízka a menstruační chudoba

Poslechněte si podcast

11. 2. 2022

58 min

CELOU EPIZODU včetně videa najdeš na herohero.co/vyhonitdabla

@vyhonit.dabla

Lidi s klitorisem a dělohou to mají těžší všude... To je zastřešujícím tématem celé epizody.

Za tuto část jsem hrozně moc ráda, jelikož jsme otevřely témata, kterým jsme se doposud věnovaly málo nebo vůbec. Do kategorie "málo" bych zařadila menstruační chudobu, o které se bavíme na začátku epizody s Terezií. Nasraly jsme se, protože menstruační nutnosti jsou stále předražené a nedostupné. Náš rage poslouchej do 30 minuty.

O tzv. "ženské" obřízce toho samy moc nevíme, tak jsme si pozvaly Lejlu Abbasovou, která pracuje s dívkami v Keni, které obřízku odmítly. Měly jsme z této tematiky velký respekt, ale jsme moc vděčné, že jsme se o tom mohly s Lejlou otevřeně pobavit. Jaké jsou druhy ženské obřízky? Proč jsou stále prováděny? Dělají se i v Česku?

Popis podcastu

Vyhonit ďábla se Zuzanou a Terezií. Vulvy, sperma, traumata, tělesnost, chlupy, orgasmy, výtoky, porno, stereotypy, sex, chtíč, fetiše a vyhánění sexuálních tabu. Vyháníme ďábla! Nápady a postřehy nám posílej na Instagram anebo na Facebook.