Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody 75: MSV 2022: Budoucnost průmyslu (4.0) v České republice

Vše o průmyslu

Vše o průmyslu

Byznys

,

Politika

,

Technologické zprávy

,

Technika

75: MSV 2022: Budoucnost průmyslu (4.0) v České republice

Obrázek epizody 75: MSV 2022: Budoucnost průmyslu (4.0) v České republice

Poslechněte si podcast

21. 11. 2022

17 min

Statistiky jsou neúprosné. Technici vymírají! Dobře, možná nejsme tak daleko, ale zájem o technické obory vysokých, ale i středních škol je opravdu na úbytě. Je šance tento trend zastavit? Kam směřuje společnost bez technických absolventů? V závěrečném povídání na digitální stage během MSV 2022 se k Lukáši Smelíkovi na pódiu připojili prof. Ing. Michael Valášek DrSc, Fakulta Strojní, ČVÚT a Ing. Libor Beránek, Ph.D, Fakulta Strojní, ČVÚT.

Epizodu doporučujeme poslouchat s videem:
https://youtu.be/bfKQA5uZguk

Poznámka:
Omlouváme se za chvílemi zhoršený zvuk. Natočili jsme si to na veletrhu a oni nám tam chodili lidi...

První živé natáčení několika epizod podcastů proběhlo v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu 2022. Zajímaví hosté, živé publikum a formát podcastu. Zatímco se standardní epizody natáčí vždy za zavěřenými dveřmi studia, letošní veletrh nabídne premiéru natáčení podcastu v rámci doprovodného programu projektu Digitální továrna 2.0.