Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody S nikým nejednáme, ani s ODS. je to úplný nesmysl, popřel spekulace Karel Havlíček (ANO)

Volební interview

Rádio Zet

Zpravodajství

S nikým nejednáme, ani s ODS. je to úplný nesmysl, popřel spekulace Karel Havlíček (ANO)

Obrázek epizody S nikým nejednáme, ani s ODS. je to úplný nesmysl, popřel spekulace Karel Havlíček (ANO)

Poslechněte si podcast

22. 9. 2021

25 min

O epizodě podcastu

Ministr dopravy a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček z hnutí ANO nevyloučil povolební vyjednávání s žádnou politickou stranou. „Musíme pracovat s kartami, které budeme mít v ruce, a to záleží na voličích,“ říká Havlíček. Na rozdíl od ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) tak nevyloučil ani vládní spolupráci s SPD. Vyvrátil ale spekulace o tom, že by hnutí ANO už teď jednalo o koalici s ODS.
V poslední době výrazně zdražují ceny energií. Havlíček připomněl, že dlouhodobě volá po tom, aby byly v energetickém mixu dostatečně zastoupeny stabilní tradiční zdroje, jakým je jádro, a aby se rozumným způsobem utlumovalo uhlí. Vyzývá také k rychlému přechodu na plyn a investicím do obnovitelných zdrojů. „Musí to být ale vybalancováno. Nejsme zelení fanatici,“ zdůrazňuje ve Volebním Interview Rádia Z a webu Info.cz Havlíček. Zdražování cen energií podle něj způsobila právě honba za zelenými energetickými cíli. „Není možné vsadit vše na obnovitelné zdroje. Prostě sluníčko nesvítí pořád a vítr nefouká stále. S tím se bude Evropa v následujících několika letech prát,“ upozorňuje Havlíček. Evropa přitom podle něj dochází k závěru, že bezemisní energetika bez jádra nepůjde.

Při otázce na to, co se současné vládě nepovedlo, se Havlíček vrátil k pandemii koronaviru. „V covidové době na nás napadalo obrovské množství programů. Jako ministerstvo průmyslu a obchodu jsme museli zpracovávat statisíce žádostí, vydali jsme desítky a desítky miliard korun. Pokud bychom ty programy stavěli dnes, dělali bychom je trochu jinak než v roce 2020,“ připouští ministr. Přiznal a zkritizoval také to, že někteří podnikatelé museli čekat několik měsíců na to, než jim byly vyplaceny peníze. „Stát nebyl schopen zvládnout obrovské návaly žádostí. Nebyli jsme na to připraveni,“ dodává Havlíček. V oblasti dopravy považuje za rest vlády to, že nezvládla prosadit tzv. bodový zákon. Ten je sice už schválený vládou, jednat o něm bude ale až nová Poslanecká sněmovna.

Hostem moderátorů Martina Kováře a Michala Půra byl ministr dopravy a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Poslechněte si záznam rozhovoru.

https://www.youtube.com/watch?v=aZNFbRIJiaI